Blíží se podzim, co si dát náš No. 1 The Cherry Wood?

Systém ověřování věku + Věrnostní program, akce a slevy + Daně.

Z důvodu povinnosti plnění zákona 65/2017, který definuje povinnost ověřit věk zákazníka před odesláním objednávky, musíme znovu ověřovat všechny objednávky - a to registrované zákazníky i neregistrované, ruší se tak tedy předcházející informace o ověřování pouze neregistrovaných zákazníků.

Dále bohužel z nových legislativních důvodů, vázaných na novou spotřební daň, musíme od 1.1.2024 zcela zrušit jakékoliv ekonomické výhody pro naše zákazníky. Budeme muset tedy zrušit jak Věrnostní program, tak i slevové akce na produkty. 

Jak to bude dále se spotřební daní? Ano, bude platit na aromata a báze bez nikotinu a to ve výši 2.50 Kč za 1ml tekutiny pro rok 2024. Platit začne však od 1.4.2024 a do 30.9.2024 budeme doprodávat nekolkované zásoby. Od 1.10.2024 již nesmíme nabízet žádné tekutiny bez kolku.

V roce 2025 bude daň 5,- Kč / 1ml.

V roce 2026 bude daň 7,50 Kč / 1 ml.

A konečně v roce 2027 bude daň již bohužel 10 Kč / 1 ml.

Dojde tedy k postupnému zdražování všech tekutých výrobků souvisejících s vapováním, vyjma hardware a spotřebního zboží (drátky, spirálky, baterky atd.). Očekáváme také další zdražení tekutin z důvodu nových administrativních povinností a spojené práce s kolkováním výrobků.

Prosím, čerpejte informace z důvěryhodných zdrojů a ne od rádoby influencerů na Youtube. Konkrétně jeden v poslední době zveřejňuje dost zavádějící informace na toto téma a uvádí tak v omyl celé své obecenstvo.

V čem není do této chvíle jasno je, zdali vůbec budeme moci od dubna 24 prodávat výrobky Shake and Vape, či snad budou na trhu pouze 10ml aromata v 10ml lahvičkách. Toto téma zatím není uzavřené.

Chápeme, že to není příjemné čtení, ale pojďme si to do dubna 24 ještě užít!

 

Používáme ověření věku Adulto