Freebase nikotin vs. nikotinová sůl aneb moje cesta k Vapingu

Nicotine-Salts-Smooth-300x236

Chtěl bych se s vámi podělit o svůj příběh, jak jsem se dostal k používání liquidů s nikotinovou solí. Ačkoliv by člověk řekl, že už o nich každý ví a zná je, tak se stále setkávám s tím, že to tak ještě úplně není. Nebudu vám tady dělat chemický rozbor, myslím si totiž, že tyto informace jsou lehce dohledatelné. Spíš bych s vámi chtěl sdílet osobní zkušenost, kterou za dva roky mého vapování mám.

Byl jsem asi 14 let kuřák cigaret (krabička denně) a během této doby jsem se vícekrát snažil přestat kouřit. Bohužel bez výsledku. Před 4 roky jsem poprvé zkusil vaping, bylo to konkrétně zařízení od značky Smok s náplní s freebase nikotinem o síle 12 mg/ml. Tento pokus byl ale neúspěšný, a to z mého pohledu hlavně díky dvěma zásadním věcem:

  • velmi silný „kopanec“ v krku, kvůli kterému jsem nebyl schopný si pořádně potáhnout, protože jsem hned začal kašlat,
  • neuspokojení nikotinového „absťáku“ (řekl bych, že i skrz nemožnost dostatečně dlouhých potahů – viz první důvod, a také kvůli pomalejší vstřebatelnosti freebase nikotinu oproti nikotinu z cigaret),

Také se mi bohužel stalo, že chuť doporučená obchodem mi nesedla. Tohle je mimochodem i nejčastější důvod, který slýchávám od známých co kouří a někdy vyzkoušeli vaping, proč na vaping nechtějí přejít.

Po této zkušenosti jsem přešel zpět k cigaretám a vaping na nějakou dobu přestal sledovat.

Bylo to před dvěma lety, kdy jsem zaznamenal velký příchod nikotinové soli na český trh (vím, že byla určitě k dostání již dříve, ale já osobně o ní nevěděl). Tehdy jsem se rozhodl dát vapingu druhou šanci a koupil jsem si DotAIO s náplněmi s nikotinovou solí (20 mg/ml). Popravdě jsem tomu moc nedával a spíš to byla opravdu poslední šance, kterou jsem byl ochotný vapingu dát.

Po naplnění DotAia a prvních potazích jsem nemohl uvěřit tomu, co následovalo.

Chuť byla skvělá, „kopanec“ v krku žádný a pocit, že si potřebuju zakouřit, byl ihned uspokojen.

Přechod z cigaret mi trval přesně tři dny. Pouze po dobu těchto tří dní jsem kombinoval cigarety a vaping. Již první den jsem místo krabičky vykouřil “jen” 10 cigaret, druhý den už jen 3 a třetí den jsem si dal poslední cigaretu. Od té doby jsem na cigaretu nesáhl.

Liquidy s nikotinovou solí absolutně neškrábou v krku. Mohu také z vlastní zkušenosti říct, že identické liquidy namíchané jednou s freebase nikotinem a podruhé s nikotinovou solí chutnají odlišně a mně osobně častokrát chutnaly ty s nikotinovou solí lépe (pár liquidů jsem si schválně koupil v obou variantách). Při použití více jak 10 mg/ml freebase nikotinu nejenom že začal liquid v krku škrábat, ale chutnal trpce, a i trochu kysele. Toto jsem u liquidů s nikotinovou solí nikdy nezaznamenal, a to ani při míchání na 20 mg/ml. Bez ohledu na chuť má nikotinová sůl mnohokrát lepší vstřebatelnost, tím pádem rychlejší nástup, který je srovnatelný s cigaretami.

Tímto krátkým příběhem bych vás, kteří někdy vaping zkusili s liquidama s freebase nikotinem, ale nebylo to úplně to pravé, chtěl namotivovat k tomu, abyste to nevzdávali a vyzkoušeli i liquidy s nikotinovou solí. Platí to i pro ty, kteří vaping ještě nevyzkoušeli vůbec a hledají možnost, jak začít, nebo si nejsou jisti, jestli jim vaping je schopný nahradit cigarety.

U vapingu taky samozřejmě platí, že co fungovalo u mě, nemusí fungovat u vás. Rozhodně se ale dle mého názoru vyplatí vyzkoušet různé možnosti, než člověk vaping zavrhne.

Na LAVape e-shopu proto najdete jak freebase nikotinové boostery, tak i boostery s nikotinovou solí a také širokou škálu liquidů od prověřeních výrobců tak, aby si každý mohl vybrat co mu padne nejlépe.

Člen FB komunity LAvape: W3nzZ

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení