Recenze Don Cristo ICE & MINT

V dnešní recenzi se podíváme rovnou na 2 tabákové příchutě od kanadského výrobce prémiových příchutí PGVG Labs a to Don Cristo ICE a Don Cristo MINT

 

Dle výrobce se jedná o klasickou doutníkovou příchuť montecristo, ve variantě ICE s chladivou složkou a ve variantě Mint s mátovou příchutí.

Mějte prosím na paměti, že recenze jednotlivých vaperů jsou veskrze jen a jen subjektivní záležitost. Co chutná mě, nemusí Vám a obráceně.

Obě příchutě jsem míchal 25.01.2021 s bází 70/30 a naboostoval na 3 mg nikotinu a nechal 2 dny v klidu odpočívat. Samotný výrobce uvádí dobu zrání 24-48 hodin.

Mé dojmy jsou velmi pozitivní u obou příchutí. V obou příchutích je znát macerovaný doutníkový list, který je lehce nasládlý, není kouřový ani uzený a je ho v příchuti přesně tak akorát. Ve verzi MINT je krásně čitelná čerstvá máta, která vůbec nepřechází směrem ke žvýkačce a je absolutně minimálně chladivá. Mě osobně připomíná chutí antiperle. Už tato chuť příjemně připomíná bývalé ochucené cigarety s mentolem. Ve verzi ICE je již výrazná chladivá složka, která už dokonale připomíná staré mentolové cigarety. Obě příchutě jsou velmi decentně nasládlé (verze MINT je přesto sladší než ICE), příjemně voňavé a ocení je určitě bývalí kuřáci mentolových cigaret (ať už těch vážně starých původních mentolek nebo později modernějších s praskací kuličkou ve filtru).

Obě příchutě mají světlejší zlatavou barvu a k buildu se chovají průměrně. Tzn. v mém případě přibližně 10ml odpařeného liquidu v RTA Millennium kdy nemám potřebu ještě měnit vatu a vypalovat spirálku. Vyzdvihuji také minimální potřebnou dobu zrání.

 

Hodnotím velmi kladně a to obě shodně 10 / 10. 

Komu bych příchuť doporučil? Všem bývalým kuřákům mentolových cigaret, kteří do teď neúspěšně hledají jejich náhradu. Věřím, že obě tyto příchutě vyniknou skvěle i v DL podání pro svou typickou nasládlou chuť doutníků montecristo, ale přesto bych je spíše doporučil na MTL.