Recenze AEON Private Reserve Numero Uno

V dnešní recenzi se podíváme na tabákovou ovocnou příchuť od chorvatského výrobce prémiových příchutí AEON a to Private Reserve Numero Uno

 

Dle výrobce se jedná o doutníkový tabák s broskví a krémovým oříškem.

Mějte prosím na paměti, že recenze jednotlivých vaperů jsou veskrze jen a jen subjektivní záležitost. Co chutná mě, nemusí Vám a obráceně.

Příchuť jsem míchal 27.12.2020 s bází 70/30 na 10% (tedy na 100ml hotového liquidu) a naboostoval na 3 mg nikotinu a nechal v klidu odpočívat. Samotný výrobce uvádí dobu zrání minimálně 30 dní.

 

Numero Uno, tedy Number One nebo také Číslo Jedna. Vývoj této příchutě dal mistrům z AEON zřejmě pořádně zabrat. Věřím, že vybrat k sobě pasující vhodnou broskev, doutníkový tabák a oříšek nebylo určitě nic jednoduchého. Když jsem tuto příchuť míchal do skla a přeléval jsem opatrně z malé skleněné lahvičky 10 mililitrů této příchutě, tušil jsem, že tato příchuť bude rozhodně velmi zajímavá. Na vůni vystupovala nejvýše především fantastická broskev. Vlastně jsem ani oříšek a ani tabák moc necítil. Lahvičku jsem zavřel a trpělivě vyčkával na konec ledna, párkrát jsem lahvičku otevřel, vyvětral, přivoněl a zase zavřel. Lákalo mě zkusit alespoň na kapák, ale odolal jsem.

Konečně byl konec ledna a pro mě nastal takový menší den D. Numero Uno jsem bez váhání zvolil dát do atomizéru ESG Skyline RTA. Myslím, že luxusní příchuť si zaslouží luxusní atomizér (s luxusní spirálkou od TD-Coils B-Coil Staggered Fused Clapton Ni80). První potahy... Chvíle napětí... COŽE! Neskutečné!!! Luxusní chuť krémové broskve, která je sladko kyselá a doprovází jí chuť sladkého tabáku se špetkou oříšku (ten je za mne velmi, ale velmi schován). Ta broskev je neuvěřitelně věrná, možná malinko nedozrálá ale luxusně chutná! Omlouvám se za použití tolika slov luxusní. Na mě ale tato příchuť přesně takto působí. Luxusně.

Vyvapoval jsem skoro 50ml během nějaké doby a kontroloval stav buildu. Musím uznat, že nejen luxusně chutná ale také se luxusně chová k buildu. Poté jsem opět lahvičku dal na tmavé místo a znovu si Numero Uno nalil do Skyline včera, tedy 24.2.2021. To už má příchuť za sebou skoro 2 měsíce zrání. A nějaká změna? Asi ano, přijde mi nyní tabák o něco výraznější než předtím a více vnímám krémový oříšek. On totiž ten krémový oříšek spojením s broskví udělá tu krémovou broskev. Boží.

Jestli máte rádi tabák a jeho kombinace s ovocem, neměli byste tuto příchuť minout. Je skvělá, fantastická a luxusní. Víc k ní dodat nemám co. Vzhledem k charakteru výsledné chutě, bych se nebál Numero Uno doporučit i lidem, kteří mají rádi ovoce ve svých DL atomizérech.

Hodnotím 11 / 10. Toto se opravdu neskutečně povedlo!

Komu bych příchuť doporučil? Všem, co hledají ovocnou tabákovku, kterou si budou umět vychutnat. Cena Private Reserve je celkem hodně vysoká. Je to chuť, kterou je třeba si užít. Třeba jen svátečně. Pochopíte, až ochutnáte.

Numero uno lavape