Recenze AEON SHAKE 4

A další AEON logo tabákovka!

Dnes mám chuť se podělit o své subjektivní dojmy z příchutě z řady SHAKE od AEON. Podíváme se jí trochu na zoubek.

Výrobce o ní píše: 

Není žádným tajemstvím, že mezi vapery je RY4 jedna z nejoblíbenějších tabákových příchutí. V tomto případě jsme se pokusili postavit RY4 od nuly, zkusit jí replikovat takovou, jaká byla ve svých začátcích - skutečný, silný tabák s karamelem a vanilkou. Tato SHAKE 04 neobsahuje žádnou známou ani neznámou komerční formu RY4.

Takže je to RY4 bez RY4. Kdo je zvědavý?

Já jsem tedy zvědavý byl a to hodně. Různé formy RY4 příchutě už vapuji nějaký ten pátek, tak jsem byl zvědavý, co vlastně AEON zamýšlí tou větou, že tato RY4 je bez RY4. Tak jak znám různé další formy RY4 očekával jsem celkem hodně sladkou tabákovku s vanilkou. Jak jsem se ale mýlil! Tato příchuť je stavěná na intezivní hořké tabákové chuti, která je naprosto decentně "oslazená" karamelem a dochucená jemnou vanilkou. V podstatě je to spíš hořká intenzivní tabákovka než RY4 tak jak ji znám od jiných výrobců. Spíše mi připomíná vanilkové cigaro z černého tabáku než variantu RY4. Je možné že před dávnými lety takto RY4 byla vyráběná, to nevím. Co vím a mohu 100% potvrdit je, že tato RY4 je opravdu bez RY4 :D .

Za mě výborný liquid ke kávě či alkoholu pro chvíle klidu a pohody. Ale dá se jet i celý den, jelikož nezanechává žádnou sladkost v puse. Určitě bych ji osobně doporučil všem, kteří jsou z komerčních variant RY4 na trhu už trochu znudění pro jejich přesládlost. To se SHAKE 4 určitě netýká.

Liquid jsem míchal ještě v dobách před spuštěním eshopu, takže leží přibližně 4 měsíce. První týdny mi popravdě vůbec nechutnal a nebavil mě. Šel tedy dozadu do krabice a čekal na svou chvíli. Bohužel teď neumím říct, zda-li tento profil chutě (té kterou dnes hodnotím) byl už po měsíci zrání či nikoliv, ale na 90% tipuji že ano.

Zezačátku jsem testoval na RDA Sirius Mods VEGA a dnes si ho hrdě leji do Taifun GSL s osazenou spirálkou TD Coils typ B.

Mé subjektivní osobní hodnocení je 9 / 10.

EDIT 2021: Po zvážení všech pro a proti zvyšuji hodnocení na plných 10 / 10 bodů, jelikož při dalším testování mne tato chuť oslovila neskutečně.

Kuk pro něj sem.

 IMG_20201003_123855_358