Recenze Adam´s Vape Apple Pie

Dnes se podíváme pro mne osobně ne úplně na můj styl příchutě, který bych vyhledával. A tím je novinka z českých luhů a hájů od Adam´s Vape Apple Pie. Dle výrobce se jedná o pečená jablka v karamelovém těstě se skořicí.

Mějte prosím na paměti, že recenze jednotlivých vaperů jsou veskrze jen a jen subjektivní záležitost. Co chutná mě, nemusí Vám a obráceně.

Apple Pie jsem míchal přesně před týdnem do nulkové báze Imperia v poměru 70/30. Samotné příchutě, která je v 60 ml lahvičce je 12 ml a výrobce doporučuje 7 dní zrání. 

Jak obvykle dělám, ochutnávám příchuť vždy přibližně hodinu až dvě po namíchání. Mé prvotní dojmy byly takové, že jsem vnímal hlavně červená slaďoučká jablka s moc dobrým listovým těstem a celou chuť umně doplňovala špetka reálné skořicové chuti. Dost jsem se pak podivoval nad recenzí od Karotky, který mluvil o neskutečné porci skořice. Ale to byl první den zrání a samozřejmě, pokud máme chtít vnímat chuť tak, jak ji zamýšlí výrobce, bude vhodné počkat na odležení.

Nyní, kdy je příchuť vhodně odleželá, jsem ji nalil do atomizéru Smokerstore Taifun GT IVs, kde mám spirálku od TD Coils Quadcore Staggered Fused Clapton.

Jaké bylo moje překvapení, kdy jsem musel uznat slova recenzenta Karotky, který mluví o řádné porci skořice. Protože přesně takto já tu chuť vnímám: 65% reálné skořice, 25% slaďoučkých karamelových jablek a 10% těsta. Můj dojem je tedy, že se chuť přesně obrátila oproti testu z prvního dne. Ale to není vůbec špatně! Když se nad chutí více zamýšlím, tak vlastně cítím čerstvě upečený jablečný štrůdl, který je posypaný hnědým cukrem, který v průběhu pečení zkaramelizoval, uvnitř cítím nahrubo nastrouhaná, oslazená jablka zasypaná skořicí. Chuť je velmi výrazná, ale není nijak obtěžující, spíš naopak. Po každém potahu zanechává v puse dost věrný pocit, že jsem právě rozkousal opravdový štrůdl a nenásilně mě nutí si potáhnout znovu. Adame, tohle je vážně skvělá a povedená příchuť, která mi chutná víc než od PJ Empire Apple Strudl. :) Možná bych uvítal v chuti trochu rozinek naložených v rumu, ale to je jen má osobní preference. :)

Zatím nemohu hodnotit, jestli bych tuto příchuť dokázal vapovat celý den, spíše nikoliv. Jsem prostě zatížený spíše na tabáčky. Ale jako výborný odpolední dezert ke kávě, je tato příchuť naprosto famózní! Ještě bych rád dodal, že příchuť je opravdu velmi výrazná, ale nijak mne její výraznost neobtěžuje.

Mé hodnocení je:

DL: 10 / 10 

V MTL atomizérech se tuto příchuť vapovat nejspíš nechystám. Ale kdo ví? 

Komu bych tuto příchuť doporučil? Určitě ne lidem, kteří nemají rádi skořici. Jinak naprosto všem! Jaká je Vaše zkušenost?